wtorek, 16 wrzesień 2014 00:00

Odpust ku czci św. Wincentego a'Paulo w Kunowicach

27. września w Zgromadzeniu Księży Misjonarzy przypada uroczystość św. Wincentego a'Paulo - założyciela zgromadzenia. Z tej okazji, 28. września w Kunowicach obchodzić będziemy odpust ku czci św. Wincentego a'Paulo - patrona tamtejszego kościoła. Poniżej przedstawiamy szczegółowy program uroczystości.

Główne obchody uroczystości ku czci patrona kościoła w Kunowicach rozpoczną się uroczystą sumą odpustową o godz. 15:00, ktorej przewodniczył będzie i kazanie wygłosi ks. Krystian Połomski CM. Na zakończenie Eucharystii przejdziemy w uroczystej procesji z Najświętszym Sakramentem wokół świątyni.

Po zakończonej mszy św, o godz. 16:30 rozpocznie się kolejny już festyn odpustowy. Jak w minionych latach organizatorzy postarali się, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na scenie ustawionej w parku tuż przy kościele zaprezentują się liczni artyści. O godz. 16:30 wystąpi gorzowski kwintet instrumentów dętych, który swoją obecnością uświetni też Sumę Odpustową. W skład tego zespołu wchodzą muzycy z filharmonii w Gorzowie Wielkopolskim. O godz. 17:00 zaprezentują się dzieci ze szkoły podstawowej w Kunowicach oraz młodzież zaangażowana w różne lokalne grupy i zespoły.

Dużą niespodzianką tegorocznego festynu będzie koncert zespołu "Lazaryści" z Krakowa, który rozpocznie się o godz. 17:30. Klerycy z Seminarium Duchownego Zgromadzenia Księży Misjonarzy zachęcą nas do wspólnego uwielbiania Pana Boga poprzez muzykę, śpiew a może nawet taniec? Wszystko na chwałę Pana!

O godz. 18:30 rozpoczniemy biesiadowanie z zespołem "Konsonans". W tym roku grupa prowadzona przez Piotra Pakulskiego wystąpi w poszerzonym składzie prezentując znane i lubiane piosenki biesiadne..

Na zakończenie festynu, o godz, 19:00 do wspólnej zabawy zaprosi wszystkich zespół TABU z Kostrzyna nad Odrą.

Ponadto na wszystkich gości będzie czekać moc innych atrakcji takich jak gry i zabawy sportowe, dmuchany plac zabaw dla dzieci oraz pyszny poczęstunek.

Serdecznie zapraszamy 28. września do Kunowic na odpust ku czci św. Wincentego a'Paulo by przez wspólną modlitwę i zabawę wielbić Boga!