• Koncert pamięci śp. Pawła Adamowicza zamiast koncertu noworocznego

    Koncert pamięci śp. Pawła Adamowicza zamiast koncertu noworocznego

  • Kunowickie Betlejem

    Kunowickie Betlejem

  • Przebojowe rodzinne kolędowanie

    Przebojowe rodzinne kolędowanie

Ogłoszenia i intencje

Zapoznaj się z ogłoszeniami parafialnymi i intencjami mszalnymi.

Adobe-PDFOgłoszenia parafialne
Intencje mszalne

Porządek mszy św.

Poniedziałek - Sobota:
07:00, 18:00

Niedziela:
07:30, 09:00, 11:00, 12:30, 18:00

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń

Sakrament Święceń Kapłańskich (foto / video)

W sobotę, 21. maja w Kościele Seminaryjnym Księży Misjonarzy w Krakowie ośmiu kandydatów przystąpiło do święceń diakonatu i prezbiteratu. Wśród nich byli nasi parafianie: dk. Paweł Kliszczak CM oraz ks. Piotr Maćkowiak CM. Uroczystościom przewodniczył biskup pomocniczy diecezji zielonogórsko - gorzowskiej a zarazem misjonarz ks. bp Paweł Socha CM.

Święcenie diakonatu przyjęli: dk. Mateusz Stopa CM, nasz parafianin dk. Paweł Kliszczak CM oraz ze Zgromadzenia Kanoników Regularnych Laterańskich dk. Łukasz Murański CRL oraz dk. Rafał Przestrzelski CRL a święcenia prezbiteratu ks. Daniel Frąc CM, ks. Tomasz Gawlik CM, ks. Jakub Kasprzyk CM oraz nasz parafianin ks. Piotr Maćkowiak CM.

W homilii ks. bp Paweł Socha CM zwrócił uwagę kandydatom do święceń by byli jak przeźroczysta szyba, przez którą widać Boga, by nigdy nie zamazywali tej szyby pychą i egoizmem. Następnie wskazywał, że w dzisiejszych czasach młodzi ludzie boją się czy sobie poradzą lecz w Święceniach Diakonatu kandydaci otrzymują dar Ducha Świętego siedmiorakich darów a w Święceniach Kapłańskich dar Ducha Świętego świętości Boga samego, do której mają się całe życie upodabniać. Biskup Paweł przypomniał słowa Chrystusa: "Przestań się lękać!" bo to Bóg sam będzie działał przez ich posługę. Na koniec prosił by kandydaci do święceń nie zapominali o charyzmacie swoich założycieli. Mówił, że to piętno powinno charakteryzować ich postawę i całą pracę w służbie ludu Bożego.

Kandydaci do święceń diakonatu i prezbiteratu publicznie wyrazili wolę przyjęcia święceń i złozyli  przyrzeczenia posłuszeństwa biskupowi i przełożonym. Po Litanii do Wszystkich Świętych rozpoczęła się najważniejsza część sakramentu święceń diakonatu. Ks. bp w ciszy włożył ręce na głowę każdego kandydata ustanawiając go diakonem. Następnie odmówił modlitwę konsekracyjną w której prosił Chrystusa o moc i potrzebne łaski dla otrzymujących godność diakonatu. Po włożeniu stroju liturgicznego - stuły i dalmatyki nowi diakoni otrzymali z rąk biskupa księgę Ewangelii na znak władzy głoszenia Słowa Bożego.

Następnie rozpoczęła się najważniejsza część święceń prezbiteratu. Tak jak poprzednio ks. bp w ciszy wlożył ręce na głowę każdego kandydata przekazując mu władzę kapłańską. Na znak jedności Chrystusowego kapłaństwa łączyli się z nim w tym akcie wszyscy kapłani obecni na uroczystości. Po geście włożenia rąk biskup odmówił modlitwę konsekracyjną. Neoprezbiterzy włożyli szaty liturgiczne a następnie zostali namaszczeni Krzyżmem Świętym na znak wszczepienia ich w Chrystusa Kapłana, Proroka i Króla. Nowi kapłani będą oddawać cześć Bogu przede wszystkim poprzez skladanie Ofiary Eucharystycznej, dlatego otrzymali od ks. bpa dary, które podczas mszy świętej złożyli Bogu: patenę z chlebem oraz kielich z winem. Po zakończeniu Sakramentu Święceń wraz z księdzem biskupem neoprezbiterzy po raz pierwszy sprawowali Najświętszą Ofiarę.

Po Eucharystii w auli Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy rozpoczęła się druga część uroczystości, podczas której nowo wyświęceni księża otrzymali dekrety. Ks. Piotr Maćkowiak CM już wkrótce rozpocznie pracę we Wrocławiu w parafii św. Anny na Oporowie. Swoją msze prymicyjną odprawi w naszym kościele parafialnym w niedzielę, 12. czerwca o godz. 12:30

 

fot. www.misjonarze.pl

Dane kontaktowe

Parafia RZYM-KAT.
Najświętszej Maryi Panny
Królowej Polski
ul 1 Maja 31, 69-100 Słubice

tel. 95 758 23 40

 Kancelaria parafialna:

pn, wt, czw, pt
17:00 - 18:00

sobota
09:00 - 10:00

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com