Medale miłosierdzia dla słubiczan

alt

W Słubicach po raz pierwszy w historii wręczone zostały medale miłosierdzia im. św. Wincentego a Paulo, założyciela i patrona zgromadzenia Księży Misjonarzy. Medalami wyróżniono piętnaścioro słubiczan oraz działające w mieście grupy i organizacje.Medale przyznano za ludzką życzliwość, miłosierdzie oraz działalność na rzecz najuboższych. Z inicjatywą uhonorowania słubiczan wyszli pracujący od kilkudziesięciu lat na terenie gminy, w kościele p.w. N.M.P. Królowej Polski, księża misjonarze.

 

Jak powiedział proboszcz parafii N.M.P. Królowej Polski w Słubicach, ks. Andrzej Gerej CM, postanowiono w ten sposób podkreślić jubileusz 350-lecia śmierci św. Wincentego a Paulo, założyciela i patrona zgromadzenia oraz wyróżnić osoby, których działania są wsparciem dla innych.

Odznaczenia odebrali: Barbara Dumas, Danuta i Mieczysław Feliszkowscy, Jarosław Gronek, Halina Kinder, Marianna Kokocińska, Przemysława i Robert Kuligowscy, Adam Runiewicz, Józef Szewieliński, Wincenta Zglińska, parafialny zespół CARITAS, Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, Młodzieżowa Służba Liturgiczna wraz z młodzieżą duszpasterstwa z parafii NMP Królowej Polski oraz Ryszard Bodziacki burmistrz Słubic, Piotr Kiedrowicz przewodniczący Rady Miejskiej w Słubicach, Maria Skalniak dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno -Rolniczych w Słubicach, Wiesław Zackiewicz komendant Straży Miejskiej.

Maria Skalniak dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno -Rolniczych w Słubicach przyznaje, że to wyróżnienie należy się wszystkim nauczycielom tej placówki, ale jest również wyzwaniem do dalszej pracy na rzecz potrzebujących.

Przy wejściu do kościoła odsłonięta została też pamiątkowa tablica ku czci św. Wincentego a'Paulo.

źródło: www.zachod.pl
autor: Monika Iłowska-Walkowiak

{music}mp3/medale_milosierdzia/{/music}