Św. Wincenty a'Paulo patronem Słubic?

alt

Pojawiła się społeczna inicjatywa, by św. Wincenty a\Paulo - założyciel Zgromadzenia Misjii - został ogłoszony patronem Słubic. Rada Miasta, podczas jednej z sesji, podjęła uchwałę, w której wyraziła poparcie dla tego projektu. Jednak zanim św. Wincenty zostanie ogłoszony patronem miasta, swoje poparcie dla tej ideii muszą wyrazić władze świeckie oraz kościelne.

Św. Wincenty a\Paulo, społecznik, opiekun sierot i ubogich a przede wszystkim zalożyciel zgromadzeń Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia, jest związany z naszym miastem od 1945 roku, gdy do Słubic z Krakowa przybył pierwszy po II wojnie światowej polski kapłan - ks. Edmund Łowiński ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo. Lazaryści pod opieką swojego patrona ogarniali swoją posługą całe miasto, Na przestrzeni ponad 60. lat byli z wiernymi w doli i niedoli a wraz z nimi - św. Wincenty.

Tym bardziej cieszy postawa mieszkańców Słubic, którzy wystąpili do władz miasta z tym projektem. Jest to dowód na to, że św. Wincenty a'Paulo nie jest dla nich kimś obcym i anonimowym lecz znanym i bardzo bliskim. Miejmy nadzieję, że uchwała Rady Miasta będzie w dalszym ciągu cieszyła się poparciem i szybko wejdzie w życie.