Adwent - półmetek

Powoli dochodzimy do połowy Adwentu - czasu radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. W dobrym przygotowaniu się na ten czas pomagają nam roraty. W czasie tych szczególnych mszy świętych, dzieci poznają Biblię i uczą się ją systematycznie czytać.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, będziemy przeżywać czas rekolekcji adwentowcyh, które odbędą się od 19. do 22. grudnia. W tym czasie będzie można uczestniczyć w dodatkowych mszach św., podczas których będzie można wysłuchać nauk rekolekcyjnych. Msze będą odprawiane o godz. 9:00, 17:00 (roratnia) oraz 18:30. Msza o godz. 7:00 będzie odprawiana bez nauk rekolekcyjnych.

Przez minione tygodnie, Służba Liturgiczna rozprowadzała po domach naszej parafii opłatki wigilijne. Wszystkie osoby, do których ministranci i lektorzy nie dotarli z różnych powodów, mogą odebrać opłatki w kościele (w kancelarii parafialnej lub w niedzielę - w holu kościoła). Ofiary składane przy tej okazji, już tradycyjnie pomagają w opłatach rachunków za ogrzewanie kościoła.

Trwają przygotowania do wspólnego, rodzinnego kolędowania, które będzie miało miejsce z początkiem stycznia. Wszystkich chętnych zapraszamy na próby, które odbywają sie w każdą niedzielę o godz. 16:00 w "Katakumbach" (salka w dolnej części kościoła)

Od najbliższej niedzieli w kościele parafialnym będą rozprowadzane płyty CD - cegiełki z nagraniami najpopularniejszych kolęd i pastorałek w aranżacjach i wykonaniu Moniki i Tomasza Jakuszewicz. Uzyskany dochód zostanie w całości przekazany na rzecz wymiany okien w kościele parafialnym.