S. Aniela Bobak opuszcza Słubice

W najbliższą środę - 15.12.2010 - na mszy o godz. 18:00 pożegnamy siostrę Anielę oraz podziękujemy za ciężką, cierpliwą i miłosierną pracę dla tych, którym była posłana: dla wszystkich ubogich, słabych i opuszczonych. Serdecznie zapraszamy na tę mszę św. by swoją obecnością i modlitwą podziękować Jej za posługę w Parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Wiadomość o odejściu siostry Anieli przyjmujemy z wielkim żalem, gdyż jesteśmy świadomi wielkiej straty - tracimy pełne dobroci i miłości serce i dobroczynne ręce.

Siostra Aniela Bobak w parafii NMP Królowej Polski, zawierzając swoje życie Niepokalanej, starała się być - tak jak Maryja - najlepszą matką dla wszystkich. Z ogromną miłościa i uśmiechem na twarzy przychodziła z pomocą każdemu, kto się o nią zwracał. Jej nie przeszkadzał brud czy nieprzyjemny zapach. Ważny był człowiek i to, że może podać mu kawałek chleba, pozwolić mu się umyć czy ubrać w czyste ubrania. To, czym kierował się Wincenty a'Paulo 350. lat temu zakładając zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia - pomoc ubogim - dla czcigodnej siostry żyjącej dziś - w nowoczesnym świecie - było, jest i zapewne będzie głównym celem jej życia i powołania.

Nasza parafia jak i całe miasto niewątpliwie traci ogromny skarb. Osobę, która swoim życiem i posługiwaniem pokazywała nam jak kochac i służyć Bogu. Jak kochać bliźniego jak siebie samego.

Siostra Aniela została przeniesiona do domu w Krzeszowicach.