Niedziela Palmowa, upamiętniająca uroczysty wjazd Jezusa Chrystusa do Jerozolimy, rozpoczyna w kościele Wielki Tydzień, którego kulminacją jest Triduum Paschalne: Wielki Czwartek - pamiątka ustanowienia sakramentu kapłaństwa i Eucharystii, Wielki Piątek - dzień męki i śmierci Chrystusa na Krzyżu oraz Wielka Sobota - wigilia Zmartwychwstania Pańskiego. Te trzy szczególne dni podprowadzają nas do pustego groby Zbawiciela w niedzielny poranek wielkanocny. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych najważniejszych dla Chrześcijan świętach. Poniżej szczegółowy program uroczystości.

Wielki Czwartek - liturgia Wieczerzy Pańskiej - godz. 19:00

W tym dniu obchodzimy pamiątkę Ostatniej Wieczerzy Jezusa Chrystusa z Apostołami w czasie której ustanowiony został sakrament Kapłaństwa oraz Eucharystii. Wspominamy też Jego modlitwę w Ogrójcu, zdradę Judasza i uwięzienie Chrystusa. Po mszy św. na pamiątkę tych wydarzeń Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do "ciemnicy". Adoracja do godz. 22:00. W piątek adoracja od godz. 08:00 do 19:00.

Wielki Piątek Męki Pańskiej - godz. 19:00

Jest to jedyny dzień w roku, gdy w całym kościele nie sprawuje się Mszy Świętej. Jest to dzień, w którym wspominamy zbawczą mękę i śmierć Boskiego Syna - Jezusa Chrystusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy od godz 08:00 do 19:00. O godz. 12:00 - Droga Krzyżowa. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 19:00. Po jej zakończeniu, w uroczystej procesji, Najświętszy Sakrament zostanie złożony w Bożym Grobie. Adoracja do godz. 22:00. W sobotę, od godz. 08:00 do 20:00.

Wielka Sobota - Wigilia Zmartwychwstania Pańskiego

Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczyna się o zmroku by podkreślić znaczenie Światła, które rozprasza mroki nocy. W tym dniu święci się ogień i wodę. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie od godz 08:00 do godz 20:00. Rozpoczęcie liturgii Wielkiej Soboty o godz. 20:00 na podwórzu kościoła.