28. Przegląd Piosenki Religijnej "Vincentiana" 2012 (audio)

29 kwietnia w Centrum Edukacyjnym "Radosna Nowina 2000" w Piekarach koło Krakowa rozpocznie się 28. Przegląd Piosenki Religijnej "Vincentiana", w którym wezmą udział dzieci i młodzież z naszej parafii.

Vincentiana to Przegląd Piosenki Religijnej organizowany już od 28 lat przez kleryków Zgromadzenia Księży Misjonarzy z Krakowa. Gromadzi ona młodych ludzi, którzy pragną chwalić Boga przez muzykę i śpiew, i tworzyć prawdziwą wspólnotę wiary i radości. To nie tylko konkurs piosenki, w którym uczestniczą zespoły z całej Polski, ale też okazja do spotkania, wspólnej modlitwy i zabawy. Już trzeci raz Vincentiana odbędzie się w Centrum Edukacyjnym RADOSNA NOWINA 2000 w Piekarach koło Krakowa w dniach 29 kwietnia – 1 maja 2012 roku. Oprócz przesłuchań, koncertów, wspólnej modlitwy podczas Mszy świętych i nabożeństw, przewidziano także możliwość wzięcia udziału w warsztatach wokalnych i instrumentalnych, które pomogą młodym ludziom rozwijać talenty.

Hasłem  tegorocznej Vincentiany są słowa św. Pawła, zaczerpnięte z Listu do Efezjan: „Zbudź się, o śpiący!”, które wzywają nas do przyjęcia aktywnej postawy wobec wyzwań, które stawia przed nami codzienność.

Naszą parafię reprezentować będą dzieci z małej scholi, schola "Cordis" oraz solistka - Monika Jakuszewicz. Poniżej prezentujemy wybrane propozycje na tegoroczny przegląd.

{music}mp3/vincentiana2012/{/music}