Odpust ku czci św. Wincentego a'Paulo w Kunowicach, koncert TGD

Odpust ku czci św. Wincentego a'Paulo w Kunowicach, koncert TGD

25. września serdecznie zapraszamy do naszego kościoła filialnego na odpust ku czci św. Wincentego a'Paulo. Po mszy świętej rozpocznie się V Festyn Wincentyński, którego kulminacją będzie koncert zespołu TGD. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem uroczystości.

Jak co roku pod koniec września Kościół wspomina św. Wincentego a'Paulo, założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy oraz patrona dzieł miłosierdzia. Tegoroczne uroczystości odpustowe wpisują się w trwający Rok Miłosierdzia ogłoszony przez papieża Franciszka, w 1050. rocznicę Chrztu Polski oraz w 70. rocznicę posługi Księży Misjonarzy w naszej parafii.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Kunowic, naszych parafian i gości do licznego udziału w uroczystościach odpustowych ku czci świętego Patrona naszego kościoła. O godz. 14:40 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. o godz. 15:00 rozpocznie się Uroczysta Suma Odpustowa. Po zakończeniu Eucharystii zapraszamy na V Festyn Wincentyński, który tradycyjnie odbędzie się w parku przy kościele. O godz. 17:00 zaprezentuje się schola Jerzyki, następnie, o godz. 17:30 na scenie pojawi się eSCe a o godz. 18:00 rozpocznie się koncert gwiazdy wieczoru - zespołu TGD.

ESCE czyli Grzesiek Aściukiewicz to kleryk Wyższego Seminarium Duchownego Księży Misjonarzy w Krakowie. Od ponad 15 lat jest wtopiony w kulturę hip-hopu. Od 8 lat bierze czynny udział w tworzeniu kawałków. Swoją działalność zaczynał tworząc skład lokalnej, skwierzyńskiej grupy LWS. Na swoim koncie posiada 4 płyty z czego ostatnia "Kilka taktów muzyki" powstała ww współpracy z BPM, który był odpowiedzialny za warstwę muzyczną na tym krążku. W drugiej połowie 2016 ukaże się kolejna płyta spod szyldu eSCe & BPM. Prywatnie eSCe i BPM są członkami Zgromadzenia Misji. Tworzą z zamiłowania do rapu łącząc swoją wiarę z pasją.

TGD (Trzecia Godzina Dnia) to jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów w Polsce wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem. Twórczość TGD zaliczana jest do nurtu pop-gospel. Nie jest jednak próbą kopiowania muzyki afroamerykańskiej ale wynikiem łączenia róznych inspiracji i poszukiwania własnego stylu. Dzisiejsze brzmienie grupy tworzy kilkunastoosobowy chór, zespół instrumentalny i grono solistów. Repertuar zespołu opiera się na kompozycjach dyrygenta - Piotra Nazaruka.

TGD to nie tylko zespół muzyczny ale też wspólnota, dosyć wyjątkowa, ponieważ tworzą ją ludzie reprezentujący różne wyznania chrześcijańskie. Koncerty grupy są nie tyle formą prezentacji artystycznej co "ubraną w dźwięki" modlitwą. Jak wiadomo Gospel to nie tylko gatunek muzyczny ale przede wszystkim Ewangelia czyli Dobra Nowina o Jezusie.

Wstęp na uroczystości odpustowe jest bezpłatny jedynie wejście na plac przed sceną będzie możliwe po okazaniu specjalnej cegiełki, które dla mieszkańców gminy Słubice są bezpłatne. Dla gości spoza gminy Słubice koszt cegiełki wynosie 10 zł. (do 20.09.2016) i 15 zł (od 20.09.2016). Rezerwacji można dokonywać pod numerem telefonu 609-997-486. Odbiór zamówionych cegiełek będzie możliwy w Kunowicach w dniu odpustu od godz. 13:00

Program uroczystości:

14:40 - Koronka do Bożego Miłosierdzia
15:00 - Suma Odpustowa
16:45 - Rozpoczęcie V Festynu Wincentyńskiego
17:00 - Schola Jerzyki
17:30 - ESCE
18:00 - TGD

Organizatorzy:

Kościół św. Wincentego a'Paulo w Kunowicach
Parafia NMP Królowej Polski w Słubicach

Partnerzy:

Gmina Słubice
Powiat słubicki
Sołectwo Kunowice
Szkoła Podstawowa w Kunowicach
Słubicki Miejski Ośrodek Kultury
Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp z o o
Fortesound.pl

Patronat medialny:

Słubice24.pl
HTS Słubice
Nasze Slubice PL
Słubice-Frankfurt jedno miastoa