Kunowickie Betlejem - koncert kolęd

Kunowickie Betlejem - koncert kolęd

22.01.2017 w kościele filialnym w Kunowicach odbędzie się koncert kolęd pod hasłem "Kunowickie Betlejem", podczas którego usłyszymy znane i popularne kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. Początek koncertu o godz. 19:00. Osoby, które nie będą mogły wziąć udziału w tym wydarzeniu osobiście będą mogły w nim uczestniczyć dzięki telewizji HTS Słubice, która będzie prowadzić transmisję na żywo z koncertu. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami koncertu, które podajemy poniżej.

Nasz kościół znów zamienił się w stajenkę, w której Maryja urodziła Bożego Syna i złożyła Go w żłobie. Po raz kolejny aniołowie zaśpiewali "Gloria in excelsis Deo" ogłaszając światu, że w ubogiej stajence narodził się Emmanuel. Jeszcze raz wszystko stworzenie, ubodzy i możni upadli na kolana i oddali pokłon Bogu. Rownież i my chcemy przyjść do naszego Betlejem by oddać chwałę Jezusowi i jeszcze raz przypomnieć sobie, że Bóg może rodzic się każdego dnia w naszych sercach. Że to my możemy być dla niego małym Betlejem a nasze serca stajenką.

Spotkajmy się w "Kunowickim Betlejem" 22. stycznia 2017 o godz. 19:00. Będzie to już czwarty koncert kolęd organizowany w naszym kościele i kolejny wspólny projekt muzyczny zespołu Trochę Krzywo nie Jest Krzywo i scholi Jerzyki oraz gości.

Zespół "Trochę Krzywo Nie Jest Krzywo" tworzą muzycy związani ze Słubickim Miejskim Ośrodkiem Kultury. Nazwa, która została naprędce wymyślona podczas jednej z prób i miała być jedynie żartem na stałe przylgnęła do zespołu, który akompaniuje podczas licznych projektów muzycznych realizowanych przy naszym kościele.

Podczas koncertu zagrają:

Karol Koza - perkusja
Piotr Pakulski - gitara basowa
Roman Boryczka - gitara akustyczna
Tomasz Jakuszewicz - wokal, instrumenty klawiszowe
Jacek Fałdyna - saksofony
Monika Jakuszewicz - wokal
Weronika Chrostowska - wokal
Karolina Czaja - wokal
Julia Dłużniewska - wokal
Zuzanna Stolarek - wokal

Schola Jerzyki działa przy kościele w Kunowicach. Prowadzą ją Monika Jakuszewicz oraz Karolina Czaja a opiekunem jest ks. Jerzy Tyrak CM. Oprócz śpiewu na niedzielnych mszach świętych Jerzyki są aktywne podczas wielu różnych innych wydarzeń. Odnoszą sukcesy podczas festiwali i przeglądów. Podczas ostatniego festynu wincentyńskiego wykonały wraz z zespołem TGD utwór "Błogosław duszo moja Pana", a pod koniec października w Szczecinie wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez Kamilę Pałasz i Piotra Nazaruka, które zakończyły się wspólnym koncertem uczestników warsztatów i zespołu TGD.

Patronat medialny
HTS Słubice
Słubice24.pl
Nasze Slubice PL

Współpraca
Słubicki Miejski Ośrodek Kultury