Apel do wiernych w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego.

Apel do wiernych w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego.

Ostatnie dni i tygodnie przynoszą nam kolejne informacje o rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Wzrasta ilość osób poddawanych kwarantannie, osób zakażonych ale również ofiar śmiertelnych. Wprowadzane są kolejne procedury, które mają pomóc w walce epidemią. Czas, którzy przeżywamy jest dla nas wielkim sprawdzianem jedności i odpowiedzialności za siebie nawzajem.

Mając na uwadze wprowadzony w dniu 13. marca na terytorium naszego kraju stan zagrożenia epidemiologicznego oraz zarządzenie ks. bpa Tadeusza Lityńskiego zwracamy się z prośbą o rozważne podejmowanie decyzji o udziale we mszach świętych i nabożeństwach. W kościołach nadal będą odprawiane msze św. i nabożeństwa wielkopostne ale zgromadzenia wiernych nie mogą przekraczać liczby 50 osób. Biskup diecezjalny udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy św. wszystkim diecezjanom.

W tych trudnych dniach w przeżywaniu niedzielnej Eucharystii przychodzą nam z pomocą media. Transmisje mszy świętych zaplanowano.

  • 07:00 – TVP 1
  • 09:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy
  • 09:30 – Telewizja TRWAM
  • 10:30 – TVP3 Gorzów Wlkp i Polskie Radio Zachód 103 i 106 FM
  • 11.00 – TVP 1 13:00 – TVP POLONIA
  • 19:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy

Apelujemy, by w duchu wzajemnej odpowiedzialności za siebie otoczyć opieką i wsparciem zwłaszcza osoby starsze i samotne. Pozostając w swoich domach módlcie się za cały świat, za personel medyczny, służby mundurowe, objętych kwarantanną, chorych i tych, którzy odeszli do Pana.

 

ks. Tomasz Partyka CM
Proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Słubicach