Koncert pasyjny "Mein Jesu, gute nacht..."

plakat koncert pasyjny 2023

Zapraszamy serdecznie do udziału w niezwykłym koncercie "Muzyka na Wielki Post", który odbędzie się w naszym kościele w sobotę, 1 kwietnia o godz. 19:00. Podczas tego wyjątkowego wieczoru będziemy mieli okazję wysłuchać fragmentów Pasji wg św. Jana oraz Pasji wg św. Mateusza w wykonaniu filharmoników gorzowskich, solistów i chóru.

Motyw męczeńskiej śmierci Jezusa już wiele wieków temu stał się muzyce szczególnie bliski i podejmowany był w niej wielokrotnie – w rozmaitych formach i konwencjach. Głęboki humanistyczny sens najważniejszego dla chrześcijan misterium Męki Pańskiej sprawił, że przez wieki było ono dla twórców niewyczerpanym źródłem inspiracji, czego dowodem jest długa i wciąż otwarta lista kompozycji.

Podczas naszego koncertu, który tradycyjnie już chcielibyśmy potraktować jako rodzaj muzycznej refleksji na okres Wielkiego Tygodnia, zaprosimy do wysłuchania wybranych fragmentów dzieł Johanna Sebastiana Bacha uznawanych za najdoskonalsze w swoim gatunku – Pasji wg św. Jana (1723) oraz Pasji wg św. Mateusza (1727). Tworzące je arie, recytatywy oraz chóry są genialnym połączeniem prostoty i głębi wyrazu, wielkiej inwencji melodycznej, logiki konstrukcji oraz mistrzowskiego zastosowania środków technicznych.

Przepełniona medytacyjnym skupieniem muzyka wielkiego Kantora z Lipska, który w historię wielkiego cierpienia i bólu potrafił wlać chwalebny, kojący serce liryzm, staje się jednocześnie niezwykłą ponadczasową opowieścią o człowieczeństwie, słabości i sile, zwątpieniu i nadziei. Zapraszamy na niezwykły wieczór z Muzyką na Wielki Post. Na osobistą refleksję. Na piękne wyciszenie.

W koncercie udział wezmą:

Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
Małgorzata Trojanowska / sopran
Jan Jakub Monowid / kontratenor
Mariusz Godlewski / bas
Chór Pomerania Singers przygotowanie zespołu: Sylwia Fabiańczyk-Makuch
Przemysław Fiugajski / dyrygent
Jan Mierzyński / słowo

Bilety w cenie 45 zł (normalny) i 30 zł (ulgowy) do nabycia w kasie SŁubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury oraz na stronie bilety24.pl