Kolędy Świata w Słubicach! Zapraszamy na koncert zespołu TGD

tgd koledy swiata logo

W styczniu 2024 roku Kolędy Świata TGD zawitają do kilkunastu polskich miast w tym również do Słubic. Chór wraz z muzykami pod wodzą Piotra NAzaruka wykonają znane i lubiane utwory. Nie zabraknie również nowych, zaskakujących aranżacji.

Zespół TGD po raz kolejny zabierze nas w niezwykłą muzyczną podróż dookoła globu. W programie usłyszymy najpiękniejsze kompozycje bożonarodzeniowe ze wszystkich niemal kontynentów. Tu wschód spotyka się z zachodem, tradycja ze współczesnością, a Ziemia z Niebem. Ta podróż ma swój artystyczny i duchowy wymiar. Obok melodii nowo odkrytych, zespół zaprezentuje najbardziej znane i lubiane utwory ze swojego świątecznego repertuaru. 

Projekt „Kolędy świata” to muzyczne doświadczenie nie tylko polskich czy europejskich kolęd, to także doświadczenie muzyczne całego globu. Mamy kolędę indyjską, afrykańską, współczesne utwory świąteczne oraz autorskie piosenki. Podglądamy, jak okres świąteczny przeżywają ludzie na całym świecie, nawet tam, gdzie chrześcijaństwo nie jest dominującą religią – mówi Filip Wojnar, manager zespołu TGD.

Zespół TGD to jeden z najpopularniejszych w Polsce chórów popowo-gospelowych, który świętuje 40-lecie działalności. Grupa ma na koncie ponad 10 studyjnych albumów, z których wydany w 2011 roku „Liczy się każdy dzień” oraz „Uratowani” pokryły się złotem. Na przestrzeni lat chór współpracował z wieloma polskimi artystami i artystkami, m.in. tworząc przebojowe „Gloria” z Katarzyną Cerekwicką, Kasią Moś, Kubą Badachem i Mietkiem Szcześniakiem, „Jedyna taka noc” z Katarzyną Cerekwicką, Anią Karwan, Marcinem Sójką i Krzysztofem Iwanczeko, czy „Pierwsza Gwiazdka” nagrane wspólnie z Natalią Kukulską, Mariką, Natalią Niemen, Kubą Badachem, Piotrem Cugowskim i Mietkiem Szcześniakiem.

Koncert odbędzie się 12 stycznia 2024 o godz. 19:00 w dużej auli Collegium Polonicum w Słubicach.

Bilety w cenie 120 zł. do nabycia w kasie Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury oraz na stronie www.bilety24.pl

 tgd plakat www v3